4 Ağustos 2011 Perşembe

amerikan gençlik romanlarındaki liseli kızlar, sözüm size!

Amerikan gençlik romanlarındaki liseli kızlara sesleniyorum:

- İçe kapanık ve utangaç olan kızlar, sizi ne diye roman kahramanı yapıyorlar anlamış değilim. Sürekli bir yakınma, kendi kendine acıyıp iç geçirme, omuz silkme hali,...Kendinize gelin!!! Ve lütfen kendinize resim yapmaktan başka bir uğraş bulun. Utangaçlar için pek çok sanat kolumuz mevcut. İkebana, orgiami, poligami gibi bir sürü Japon sanatı var. Biraz orijinallik pls!

- Biz de mikroskopla baktık, deneyler yaptık ama sizdeki bu “laboratuar dersinde eş olma” romantizmini yakalayamadık. Birlikte kurbağa kesmek için çırpındığınız sivilceli çocuğa bir kez daha bakmanızı öneririm. Hatta isterseniz mikroskopla bakın. Hah hah hah!

- Zengin ve şımarık kızlar, siz de olmasanız içimiz geçecek valla. Ama lütfen habire burun kıvırıp göz devirmeyin. Çeviride hoş durmuyor. Kötülüğünüzü başka yollardan da belli edebilirsiniz. Mesela altın bir diş size benzersiz bir hava katacaktır.

- “Sana kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğim.” Utangaç kızlar, bu lafı söyleyen çocuklara neden hemen aşık olduğunuzu anlayamıyorum. Nerede yaşıyor bu çocuk? Tamam Amerika’da yaşıyor ama yine de psikopat bir hali var. Yarın iki gün sonra evlenirseniz –gidişat onu gösteriyor- restaurantın ortasında masanın üzerine çıkıp “baba oluyorum, baba” diye bağırarak sizi rezil eder alimallah. Hemen uzaklaşın. Fazla romantik komedi izlemekten kaynaklanan "duygu pörtlemesi" tabir ettiğimiz bir rahatsızlık yaşıyor bu çocuk.

- “Pencereden süzülen bu ışık da ne?” Tiyatro Kulübü sözüm sana: Romeo ve Jülyet’ten başka bir oyun sahnelemeyi düşünseniz artık. Rahmetli Şekspir bile "oeeeh" demiştir, eminim.

- Ay bir de mezuniyet balonuz var...OMG OMG, içim şişti valla. Sizi siyah noktalarınızla baş başa bırakıyorum. Adios!

Sevgili Günlük,
Bugün seni ihmal ettim. Şimdi acilen avakado pardon avokado yemem gerekiyor!

3 yorum:

  1. Ben bazen bu gençlik romanı kızlarını yakalarından tuttuğum gibi kitaptan çekip çıkarmak, şöyle iki tokat savurup yeniden kitaba geri yollamak istiyorum! Biraz brutal oldu biliyorum ama bende bu duyguyu uyandırıyorlar.

    YanıtlaSil
  2. ay çok güldüm bu yoruma!!! ama ne dediğini anlıyorum kesinlikle:))

    YanıtlaSil
  3. Valla ya hele yatıyolar,içki içiyolar,her pisliği yapıyolar anaları da bişi demiyor .

    YanıtlaSil