16 Şubat 2011 Çarşamba

bir suelın vardı sevgili günlük, sen hatırlamazsın...

Sevgili Günlük,
Diziler hayatımızda nasıl da yer ediyor. Annem küçükken beni hep "dik dur, kambur olacaksın" diye uyarırdı. Ardından da eklerdi "Bak Suelın nasıl da dik duruyor." (Evet, daha o zamandan okyanus ötesi rol modellerim vardı sevgili günlük.) O kadar mutsuzluğa rağmen Suelın oklava yutmuş gibi dururdu.

Sonra Yalan Rüzgarı dönemi başladı. Kadife eşofmanlarımız içinde ailecek Viktır'ın alnındaki çizgileri sayar, Niki'nin geçmeyen mutsuzluğunu izlerdik. Kendi evinde döpiyesle dolaşmak epey mutsuz edici olmalıydı... Niki bir türlü rahatlayamadı, mutlu olamadı. Ondan geriye bir Niki mutsuzluğu kaldı.

Evet, bu yazının ana fikri:
- Lütfen herkes dik durma konusunda Suelın'ı örnek alsın. (Yoksa benim gibi olursunuz.)
- Döpiyesler ev içinde çıkartılsın.
- İnci kolye takılmasın. Dizilerde inci kolye takanların hepsi çok mutsuz.
- Ot kutür iddiası olanlar kadife eşofmanla olan tüm bağlarını (anılar dahil) bir an önce koparsın. Bkz. kadife eşofmanlar.

4 yorum:

 1. Bana da anneannem sürekli Erol Evgin'i örnek verirdi.Sürekli gülümsediği için bak bu yaşta alnında hiç kırışığı yok diye.Ergenlik dönemlerimdi ve ben pek bir somurtuktum o zamanlar herhalde.
  Bir de o Yalan Rüzgarı'ndakiler asla oturmazlardı.Sürekli ayakta,birbirlerine sırtlarını dönüp konuşurlardı.İlginç olan,karşıdakinin ensesinden yüz ifadesini de çözebilmeleriydi.
  özlem

  YanıtlaSil
 2. Bayıldım valla anneannenin örneğine. Doğru bak, hiç kırışık yoktu E. Evgin'de. Bir Viktır'a bak bir Erol'a bak!
  Haklısın, Yalan Rüzgarı'nda sürekli ayakta olma hali vardı. Sürekli bir gergin olma durumu...Niye sırtlarını dönüp konuşuyorlardı peki? Eski Türk filmlerinde de olurdu o. Gerçi onlar ağladığı ya da yalan söylediği (sevdiği halde sevmiyorum der, vs.) anlaşılmasın diye öyle yapardı.

  YanıtlaSil
 3. yalan rüzgarı, cesur ve güzel bu iki dizi oyuncuları son zamanlarda birbilerine gider gelir mi olmuştu? öyle birşeyler hatırlıyorum, sen bilirsin alkım.kurtar beni.(ben(arzu )

  YanıtlaSil
 4. ben de tam bilemedim arzu, hayal meyal hatırlıyorum öyle bir şeyler...misafirlik mi yapıyorlardı?

  YanıtlaSil